Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2021

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2021
Szczegóły mistrzostw
Lokalizacja Serbia , Bułgaria , Chorwacja , Rumunia
Miasta Belgrad , Płowdiw , Zadar , Cluj-Napoca
Stadiony 4
Terminy turniejów kwalifikacyjnych 6-16 maja 2021
Czas turnieju finałowego 18 sierpnia - 4 września 2021
Liczba uczestników 35
w końcowym etapie 24
Najlepsze miejsca
Чемпион Mistrz Włochy Włochy (trzeci raz)
Серебряный призёр Drugie miejsce Serbia Serbia
Бронзовый призёр Trzecie miejsce indyk indyk
Statystyki mistrzostw
Frekwencja 130 013 (1711 na mecz)
Rozegrane mecze 76
Najlepszy gracz WłochyPaola Egonu

Finałowa runda XXXII Mistrzostw Europy w Siatkówce Kobiet odbyła się od 18 sierpnia do 4 września 2021 roku w Serbii , Bułgarii , Chorwacji i Rumunii . Po raz drugi z rzędu Mistrzostwa Europy odbyły się w czterech krajach z udziałem 24 reprezentacji narodowych. Tytuł mistrza Europy zdobyła reprezentacja Włoch po raz trzeci w historii.

Kwalifikacja

Metoda kwalifikacji Polecenia Metoda kwalifikacji Polecenia
Organizatorzy Serbia Serbia Zgodnie z wynikami
turniej kwalifikacyjny
grupa A Białoruś Białoruś
Bułgaria Bułgaria Szwajcaria Szwajcaria
Chorwacja Chorwacja Grupa B Szwecja Szwecja
Rumunia Rumunia Ukraina Ukraina
Zgodnie z wynikami
Mistrzostwa Europy 2019
indyk indyk Grupa C Grecja Grecja
Włochy Włochy Hiszpania Hiszpania
Polska Polska Grupa D Słowacja Słowacja
Holandia Holandia Finlandia Finlandia
Niemcy Niemcy Grupa E Francja Francja
Rosja Rosja Węgry Węgry
Belgia Belgia Grupa F Czech Czech
Azerbejdżan Azerbejdżan Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina

Runda finałowa

Areny

Mecze finałowej rundy mistrzostw Europy odbyły się w czterech miastach czterech krajów. Stark Arena w Belgradzie , Velodrome w Płowdiwie , Kresimir Cosic Palace w Zadarze i BTArena w Cluj-Napoca gościły mecze jednej z grup fazy wstępnej. Mecze 1/8 i 1/4 finału odbyły się w Serbii i Bułgarii; półfinały, mecz o 3 miejsce i finał - w Belgradzie.

Serbia Belgrad Bułgaria Płowdiw Chorwacja Zadar Rumunia Kluż-Napoka
Arena Starków Welodrom Pałac Kreshimira Chosica BTArena
Pojemność: 18 386 Pojemność: 6 100 Pojemność: 8500 Pojemność: 10 000
Belgradzka Arena, wejście południowe 1, luty 2011.jpg Velodrome pd.png Dvorana Visnjik Zadar.jpg Poliwalentna hala w Klużu 2.jpg
Play Offy Grupy A Grupa B 1/8 finału, ćwierćfinał Grupa C Grupa D

Wstępny etap

Według wyników losowania, które odbyło się 20 maja 2021 r. w Belgradzie , 24 drużyny podzielono na 4 grupy. W fazie wstępnej drużyny grały w grupach w jednej rundzie, po 4 drużyny z każdej grupy awansowały do ​​play-offów.

grupa A

mecze Okulary Zestawy kulki
B (3:2) P (2:3) V NS P: P V NS P: P
1. Serbia Serbia 5 (1) 0 (0) czternaście 15 2 7500 405 307 1,319
2. Rosja Rosja trzydzieści) 2 (2) jedenaście 13 7 1857 443 399 1,110
3. Francja Francja trzydzieści) 20) dziewięć dziesięć osiem 1250 392 386 1,016
4. Belgia Belgia 3 (1) 20) osiem dziesięć osiem 1250 418 374 1,118
5. Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina dziesięć) 4 (0) 3 3 12 0,250 283 355 0,797
6. Azerbejdżan Azerbejdżan 0 (0) 50) 0 1 15 0,067 282 402 0,701
Data Czas Sprawdzać Zestawy Raport
1 2 3 4 5
19.08 17:00 Serbia Serbia 3: 0 Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 25:11 25:18 25:14 Raport
20.08 17:00 Azerbejdżan Azerbejdżan 0:3 Belgia Belgia 13:25 24:26 13:25 Raport
20:00 Rosja Rosja 3: 1 Francja Francja 25:19 14:25 25:20 25:18 Raport
21.08 18:00 Azerbejdżan Azerbejdżan 0:3 Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 14:25 23:25 17:25 Raport
21:00 Francja Francja 0:3 Serbia Serbia 14:25 13:25 16:25 Raport
22.08 17:00 Rosja Rosja 3: 0 Azerbejdżan Azerbejdżan 25:16 25:17 25:13 Raport
20:00 Serbia Serbia 3: 0 Belgia Belgia 25:21 25:21 25:21 Raport
23.08 17:00 Belgia Belgia 3: 2 Rosja Rosja 29:31 21:25 25:13 25:22 15:11 Raport
20:00 Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 0:3 Francja Francja 19:25 14:25 24:26 Raport
24.08 17:00 Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 0:3 Belgia Belgia 23:25 19:25 15:25 Raport
20:00 Azerbejdżan Azerbejdżan 0:3 Serbia Serbia 17:25 20:25 19:25 Raport
25.08 17:00 Francja Francja 3: 1 Azerbejdżan Azerbejdżan 25:19 26:28 25:11 25:18 Raport
20:00 Serbia Serbia 3: 2 Rosja Rosja 25:22 25:19 16:25 24:26 15:10 Raport
26.08 17:00 Rosja Rosja 3: 0 Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 25:12 25:20 25:19 Raport
20:00 Belgia Belgia 1:3 Francja Francja 25:27 25:13 19:25 20:25 Raport

Grupa B

mecze Okulary Zestawy kulki
B (3:2) P (2:3) V NS P: P V NS P: P
1. Bułgaria Bułgaria 4 (0) jedenaście) 13 czternaście 4 3500 423 350 1,209
2. Polska Polska 4 (0) dziesięć) 12 13 5 2600 433 355 1220
3. Niemcy Niemcy 4 (1) dziesięć) jedenaście 13 6 2,167 434 404 1,074
4. Czech Czech 20) trzydzieści) 6 osiem dziesięć 0,800 402 418 0,962
5. Hiszpania Hiszpania jedenaście) 4 (0) 2 4 czternaście 0,286 339 424 0,800
6. Grecja Grecja 0 (0) 5 (1) 1 2 15 0,133 335 415 0,807
Data Czas Sprawdzać Zestawy Raport
1 2 3 4 5
18.08 20:30 Bułgaria Bułgaria 3: 0 Grecja Grecja 25:20 25:15 25:19 Raport
19.08 17:30 Hiszpania Hiszpania 1:3 Czech Czech 25:22 20:25 22:25 20:25 Raport
20:30 Niemcy Niemcy 1:3 Polska Polska 22:25 25:23 21:25 22:25 Raport
20.08 17:30 Czech Czech 1:3 Niemcy Niemcy 23:25 25:20 23:25 21:25 Raport
20:30 Grecja Grecja 0:3 Polska Polska 16:25 20:25 19:25 Raport
21.08 17:30 Czech Czech 1:3 Polska Polska 25:20 15:25 21:25 18:25 Raport
20:30 Bułgaria Bułgaria 3: 0 Hiszpania Hiszpania 25:12 25:19 25:21 Raport
22.08 16:00 Grecja Grecja 2:3 Hiszpania Hiszpania 22:25 26:24 16:25 25:22 13:15 Raport
19:00 Niemcy Niemcy 3: 2 Bułgaria Bułgaria 25:23 16:25 25:21 18:25 15:10 Raport
23.08 17:30 Grecja Grecja 0:3 Czech Czech 24:26 26:28 15:25 Raport
20:30 Polska Polska 3: 0 Hiszpania Hiszpania 25:15 25:15 25:8 Raport
24.08 17:30 Niemcy Niemcy 3: 0 Grecja Grecja 25:20 25:17 25:22 Raport
20:30 Bułgaria Bułgaria 3: 0 Czech Czech 26:24 25:12 25:19 Raport
25.08 17:30 Hiszpania Hiszpania 0:3 Niemcy Niemcy 13:25 17:25 21:25 Raport
20:30 Bułgaria Bułgaria 3: 1 Polska Polska 18:25 25:21 25:21 25:23 Raport

Grupa C

mecze Okulary Zestawy kulki
B (3:2) P (2:3) V NS P: P V NS P: P
1. Włochy Włochy 50) 0 (0) 15 15 1 15 000 402 297 1,354
2. Chorwacja Chorwacja 4 (0) dziesięć) 12 12 4 3000 373 322 1.158
3. Białoruś Białoruś 3 (2) 20) 7 dziewięć dziesięć 0,900 396 417 0,950
4. Węgry Węgry dziesięć) 4 (2) 5 osiem 13 0,615 439 470 0,934
5. Słowacja Słowacja dziesięć) 4 (1) 4 7 13 0,538 424 461 0,920
6. Szwajcaria Szwajcaria jedenaście) 4 (0) 2 4 czternaście 0,286 367 434 0,846
Data Czas Sprawdzać Zestawy Raport
1 2 3 4 5
19.08 17:00 Chorwacja Chorwacja 3: 0 Szwajcaria Szwajcaria 25:20 25:19 25:21 Raport
20.08 17:15 Włochy Włochy 3: 0 Białoruś Białoruś 25:20 25:18 25:16 Raport
20:15 Węgry Węgry 3: 1 Słowacja Słowacja 25:20 25:23 20:25 25:18 Raport
21.08 17:00 Białoruś Białoruś 0:3 Chorwacja Chorwacja 19:25 23:25 15:25 Raport
20:00 Węgry Węgry 2:3 Szwajcaria Szwajcaria 25:22 23:25 27:29 25:23 11:15 Raport
22.08 17:00 Chorwacja Chorwacja 3: 0 Słowacja Słowacja 25:21 25:14 25:13 Raport
20:00 Włochy Włochy 3: 0 Węgry Węgry 25:16 25:15 25:19 Raport
23.08 17:15 Słowacja Słowacja 1:3 Włochy Włochy 19:25 18:25 27:25 17:25 Raport
20:15 Szwajcaria Szwajcaria 0:3 Białoruś Białoruś 23:25 15:25 15:25 Raport
24.08 17:00 Węgry Węgry 1:3 Chorwacja Chorwacja 19:25 25:21 17:25 21:25 Raport
20:00 Szwajcaria Szwajcaria 1:3 Słowacja Słowacja 25:21 14:25 19:25 22:25 Raport
25.08 18:00 Białoruś Białoruś 3: 2 Węgry Węgry 20:25 14:25 25:16 25:23 15:12 Raport
21:00 Chorwacja Chorwacja 0:3 Włochy Włochy 15:25 23:25 14:25 Raport
26.08 17:00 Słowacja Słowacja 2:3 Białoruś Białoruś 25:18 25:23 23:25 28:30 12:15 Raport
20:00 Włochy Włochy 3: 0 Szwajcaria Szwajcaria 25:17 25:18 27:25 Raport

Grupa D

mecze Okulary Zestawy kulki
B (3:2) P (2:3) V NS P: P V NS P: P
1. indyk indyk 50) 0 (0) 15 15 1 15 000 405 298 1359
2. Holandia Holandia 4 (0) dziesięć) 12 12 4 3000 387 288 1,344
3. Ukraina Ukraina trzydzieści) 20) dziewięć dziewięć 7 1,286 359 346 1,038
4. Szwecja Szwecja 2 (1) trzydzieści) 5 6 jedenaście 0,545 358 393 0,911
5. Finlandia Finlandia dziesięć) 4 (1) 4 6 13 0,462 377 450 0,838
6. Rumunia Rumunia 0 (0) 50) 0 3 15 0,200 330 441 0,748
Data Czas Sprawdzać Zestawy Raport
1 2 3 4 5
18.08 20:30 Rumunia Rumunia 1:3 indyk indyk 25:23 10:25 20:25 17:25 Raport
19.08 16:00 Szwecja Szwecja 3: 2 Finlandia Finlandia 24:26 17:25 25:19 27:25 15:13 Raport
19:00 Holandia Holandia 3: 0 Ukraina Ukraina 25:17 25:12 25:22 Raport
20.08 17:30 Finlandia Finlandia 0:3 Holandia Holandia 10:25 10:25 18:25 Raport
20:30 indyk indyk 3: 0 Ukraina Ukraina 25:14 25:19 26:24 Raport
21.08 17:30 Finlandia Finlandia 1:3 Ukraina Ukraina 19:25 23:25 28:26 22:25 Raport
20:30 Rumunia Rumunia 0:3 Szwecja Szwecja 21:25 17:25 16:25 Raport
22.08 17:30 indyk indyk 3: 0 Szwecja Szwecja 31:29 25:21 25:11 Raport
20:30 Holandia Holandia 3: 1 Rumunia Rumunia 25:12 25:27 25:17 25:14 Raport
23.08 17:30 Ukraina Ukraina 3: 0 Szwecja Szwecja 25:23 25:17 25:20 Raport
20:30 indyk indyk 3: 0 Finlandia Finlandia 25:19 25:12 25:15 Raport
24.08 17:30 Holandia Holandia 0:3 indyk indyk 21:25 21:25 20:25 Raport
20:30 Rumunia Rumunia 1:3 Finlandia Finlandia 25:18 22:25 22:25 22:25 Raport
25.08 17:30 Szwecja Szwecja 0:3 Holandia Holandia 21:25 20:25 13:25 Raport
20:30 Rumunia Rumunia 0:3 Ukraina Ukraina 15:25 17:25 11:25 Raport

Dogrywka

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
29 sierpnia Płowdiw
indyk indyk 3
31 sierpnia, Płowdiw
Czech Czech 1
indyk indyk 3
29 sierpnia Płowdiw
Polska Polska 0
Polska Polska 3
3 września, Belgrad
Ukraina Ukraina 1
indyk indyk 1
29 sierpnia Belgrad
Serbia Serbia 3
Serbia Serbia 3
1 września, Belgrad
Węgry Węgry 0
Serbia Serbia 3
29 августа, Белград
Франция Франция 1
Хорватия Хорватия 2
4 сентября, Белград
Франция Франция 3
Сербия Сербия 1
28 августа, Пловдив
Италия Италия 3
Болгария Болгария 2
31 августа, Пловдив
Швеция Швеция 3
Швеция Швеция 0
28 августа, Пловдив
Нидерланды Нидерланды 3
Нидерланды Нидерланды 3
3 сентября, Белград
Германия Германия 1
Нидерланды Нидерланды 1
30 августа, Белград
Италия Италия 3 Третье место
Италия Италия 3
1 сентября, Белград 4 сентября, Белград
Бельгия Бельгия 1
Италия Италия 3 Турция Турция 3
30 августа, Белград
Россия Россия 0 Нидерланды Нидерланды 0
Россия Россия 3
Белоруссия Белоруссия 1

1/8 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
28.08 17:30 Нидерланды Нидерланды 3:1 Германия Германия 25:22 23:25 25:19 25:23 Отчёт
20:30 Болгария Болгария 2:3 Швеция Швеция 25:12 21:25 22:25 25:14 17:19 Отчёт
29.08 17:30 Турция Турция 3:1 Чехия Чехия 25:13 22:25 25:14 25:13 Отчёт
17:00 Хорватия Хорватия 2:3 Франция Франция 25:16 21:25 25:22 22:25 12:15 Отчёт
20:30 Польша Польша 3:1 Украина Украина 21:25 25:21 25:22 25:17 Отчёт
20:00 Сербия Сербия 3:0 Венгрия Венгрия 25:20 25:19 25:17 Отчёт
30.08 17:00 Италия Италия 3:1 Бельгия Бельгия 25:14 23:25 25:17 25:12 Отчёт
20:00 Россия Россия 3:1 Белоруссия Белоруссия 27:25 25:20 19:25 25:23 Отчёт

1/4 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
31.08 17:30 Швеция Швеция 0:3 Нидерланды Нидерланды 25:27 16:25 19:25 Отчёт
20:30 Турция Турция 3:0 Польша Польша 25:18 25:14 25:23 Отчёт
1.09 17:00 Италия Италия 3:0 Россия Россия 25:20 25:8 25:15 Отчёт
20:00 Сербия Сербия 3:1 Франция Франция 22:25 25:18 25:7 25:20 Отчёт

1/2 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
3.09 17:00 Турция Турция 1:3 Сербия Сербия 34:32 26:28 23:25 13:25 Отчёт
20:00 Нидерланды Нидерланды 1:3 Италия Италия 19:25 17:25 25:16 18:25 Отчёт

Матч за 3-е место

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
4.09 17:00 Турция Турция 3:0 Нидерланды Нидерланды 25:20 25:19 25:23 Отчёт

Финал

Сербия Сербия 1:3 (26:24, 22:25, 19:25, 11:25) Италия Италия
Игрок 1 2 3 4 Очки
1 Буша Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg
2 Лазович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 2 (1, 1, 0)
3 Царич
5 М. Попович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (7, 5, 1)
8 Миркович
10 Огненович Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 3 (2, 1, 0)
11 Велькович
13 Белица
16 Рашич Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (10, 3, 0)
17 С. Попович (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
18 Бошкович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 21 (21, 0, 0)
19 Миленкович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 4 (3, 1, 0)
20 Благоевич (л)
21 Коцич
Тренер — Зоран Терзич


Сербия Италия
78 Очки 99
44 Атака 56
11 Блок 13
1 Подача 8
22 Ошибки соперника 22

Судьи:
Павел Буркевич (Польша),
Нурпер Озбар (Турция).
Время матча — 1:44 (34+27+22+21).
4 сентября. 20:00.
Белград . « Штарк Арена ». 20 565 зрителей.
Отчёт

Игрок 1 2 3 4 Очки
3 Дженнари Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
4 Бонифачо
5 Малинов Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg 2 (1, 1, 0)
6 Де Дженнаро (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
8 Орро Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg
10 Кирикелла Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 5 (3, 2, 0)
11 Данези Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 8 (1, 6, 1)
14 Пьетрини Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (11, 1, 1)
15 Нвакалор
17 Силла Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 20 (15, 3, 2)
18 Эгону Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 29 (25, 0, 4)
20 Парроккьяле Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
24 Маццаро (л)
29 Д'Одорико
Тренер — Давиде Маццанти

Призёры

Золото Серебро Бронза
Италия Италия
Сара Бонифачо
Анна Данези
Моника Де Дженнаро
Алессия Дженнари
Кристина Кирикелла
Офелия Малинов
Алессия Маццаро
Сильвия Нвакалор
София Д'Одорико
Алессия Орро
Беатриче Парроккьяле
Елена Пьетрини
Мириам Силла
Паола Эгону
Тренер: Давиде Маццанти
Сербия Сербия
Ана Белица
Елена Благоевич
Тияна Бошкович
Бьянка Буша
Стефана Велькович
Йована Коцич
Катарина Лазович
Бояна Миленкович
Сладжана Миркович
Майя Огненович
Мина Попович
Сильвия Попович
Милена Рашич
Сара Царич
Тренер: Зоран Терзич
Турция Турция
Илькин Айдын
Айча Айкач
Симге Шебнем Акёз
Ханде Баладын
Белиз Башкыр
Мерьем Боз
Ясемин Гювели
Зехра Гюнеш
Мелиха Исмаилоглу
Эбрар Каракурт
Джансу Озбай
Бусе Унал
Тугба Шеноглу
Эда Эрдем
Тренер: Джованни Гуидетти

Итоговое положение

Место Команда
1 Италия Италия
2 Сербия Сербия
3 Турция Турция
4 Нидерланды Нидерланды
5 Польша Польша
6 Россия Россия
7 Франция Франция
8 Швеция Швеция
9 Болгария Болгария
10 Хорватия Хорватия
11 Германия Германия
12 Украина Украина
13 Бельгия Бельгия
14 Белоруссия Белоруссия
15 Чехия Чехия
16 Венгрия Венгрия
17 Словакия Словакия
18 Финляндия Финляндия
19 Босния и Герцеговина Босния и Герцеговина
20 Испания Испания
21 Швейцария Швейцария
22 Греция Греция
23 Румыния Румыния
24 Азербайджан Азербайджан

См. также

Ссылки