Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2021

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2021
Szczegóły mistrzostw
Lokalizacja Polska , Czechy , Estonia , Finlandia
Miasta Kraków , Gdańsk , Katowice , Ostrava , Tallinn , Tampere
Stadiony 6
Terminy turniejów kwalifikacyjnych 30 sierpnia 2020 - 16 maja 2021
Czas turnieju finałowego 1-19 września 2021
Liczba uczestników 37
w końcowej fazie 24
Statystyki mistrzostw

Finałowa runda XXXII Mistrzostw Europy w siatkówce drużyn męskich odbędzie się w dniach 1-19 września 2021 r. w Polsce , Czechach , Estonii i Finlandii . Po raz drugi z rzędu Mistrzostwa Europy odbywają się w czterech krajach z udziałem 24 drużyn narodowych. Tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja Serbii .

Kwalifikacja

Metoda kwalifikacji Polecenia Metoda kwalifikacji Polecenia
Organizatorzy Polska Polska Śledzenie wyników turnieju kwalifikacyjnego grupa A Holandia Holandia
Czech Czech Grupa B Bułgaria Bułgaria
Estonia Estonia Grupa C indyk indyk
Finlandia Finlandia Grupa D Łotwa Łotwa
Śledź wyniki Mistrzostw Europy-2019 Serbia Serbia Grupa E Słowacja Słowacja
Słowenia Słowenia Grupa F Czarnogóra Czarnogóra
Francja Francja Grupa G Portugalia Portugalia
Rosja Rosja Drugie miejsce w grupach Flaga Macedonii Północnej Macedonia Północna
Włochy Włochy Hiszpania Hiszpania
Ukraina Ukraina Grecja Grecja
Niemcy Niemcy Chorwacja Chorwacja
Belgia Belgia Białoruś Białoruś

Runda finałowa

Areny

Mecze finałowej rundy mistrzostw Europy odbywają się w sześciu miastach czterech krajów. W Polsce , Czechach , Estonii i Finlandii odbywają się mecze jednej z grup fazy wstępnej. Miasta Gdańsk i Ostrawa odbędą po cztery mecze 1/8 finału i po dwa ćwierćfinały. Mecze półfinałowe i finałowe odbędą się w Katowicach .

grupa A 1/8, 1/4 finału 1/2 finału, finał
Kraków Gdańsk Katowice
Tauron Arena Kraków Ergo arena Spodek
Pojemność: 15 030 Pojemność: 11 409 Pojemność: 11 500
Kraków Arena z lotus ptaa.JPG GdańskSopot ErgoArena 20110603.jpg Katowice-Spodek (4) .jpg
Grupa B 1/8, 1/4 finału
Ostrawa
Arena Ostrawarska
Pojemność: 10 000
Ostrava, Ostravar Aréna (przycięte) .jpg
Grupa C
Tampere
Lodowy Pałac (Tampere)
Pojemność: 7 300
Hakametsä I ulkoa.jpg
Grupa D
Tallinn
Saku-suurhall
Pojemność: 7200
Saku Suurhall.jpg

Wstępny etap

Losowanie odbyło się 27 maja 2021 r. w Helsinkach . Sześć drużyn zagra w czterech grupach. Czterech najlepszych z każdej grupy awansuje do 1/8 finału. Ponadto drużyny rozegrają mecze pucharowe i wyłonią w finale zwycięzcę – mistrza Europy w 2021 roku.

grupa A

mecze Okulary Zestawy kulki
B (3:2) P (2:3) V NS P: P V NS P: P
1. Polska Polska 4 (1) 0 (0) jedenaście 12 4 3000 378 325 1.163
2. Serbia Serbia trzydzieści) jedenaście) dziesięć jedenaście 5 2200 376 333 1,129
3. Ukraina Ukraina 2 (2) dziesięć) 4 6 7 0,857 290 280 1,036
4. Belgia Belgia dziesięć) 3 (1) 4 6 dziewięć 0,667 317 335 0,946
5. Portugalia Portugalia jedenaście) 3 (1) 3 7 jedenaście 0,636 360 412 0,874
6. Grecja Grecja 0 (0) 3 (1) 1 3 dziewięć 0,333 245 281 0,872
Data Czas Sprawdzać Zestawy Raport
1 2 3 4 5
2,09 14:30 Grecja Grecja 2:3 Ukraina Ukraina 25:22 24:26 25:22 19:25 6:15 Raport
17:30 Polska Polska 3: 1 Portugalia Portugalia 25:16 22:25 25:16 25:19 Raport
20:30 Belgia Belgia 1:3 Serbia Serbia 13:25 18:25 25:21 20:25 Raport
3,09 17:30 Belgia Belgia 2:3 Portugalia Portugalia 23:25 22:25 25:20 25:18 13:15 Raport
20:30 Ukraina Ukraina 0:3 Serbia Serbia 25:27 24:26 21:25 Raport
4,09 17:30 Belgia Belgia 3: 0 Grecja Grecja 25:16 25:22 25:22 Raport
20:30 Serbia Serbia 2:3 Polska Polska 21:25 25:23 25:20 20:25 14:16 Raport
5.09 17:30 Portugalia Portugalia 2:3 Ukraina Ukraina 18:25 23:25 25:21 26:24 11:15 Raport
20:30 Grecja Grecja 1:3 Polska Polska 15:25 22:25 25:20 24:26 Raport
6.09 17:30 Portugalia Portugalia 1:3 Serbia Serbia 15:25 21:25 25:22 17:25 Raport
20:30 Polska Polska 3: 0 Belgia Belgia 25:18 26:24 25:16 Raport
7.09 17:30 Serbia Serbia 0: 0 Grecja Grecja [ Raport]
20:30 Ukraina Ukraina 0: 0 Belgia Belgia [ Raport]
8.09 17:30 Polska Polska 0: 0 Ukraina Ukraina [ Raport]
20:30 Grecja Grecja 0: 0 Portugalia Portugalia [ Raport]

Grupa B

mecze Okulary Zestawy kulki
B (3:2) P (2:3) V NS P: P V NS P: P
1. Włochy Włochy trzydzieści) 0 (0) dziewięć dziewięć 1 9000 243 180 1350
2. Słowenia Słowenia 20) dziesięć) 6 7 3 2333 236 194 1216
3. Bułgaria Bułgaria 2 (1) dziesięć) 5 7 5 1400 258 251 1,028
4. Czech Czech dziesięć) 2 (1) 4 6 7 0,857 270 287 0,941
5. Białoruś Białoruś dziesięć) 20) 3 3 7 0,429 194 235 0,826
6. Czarnogóra Czarnogóra 0 (0) trzydzieści) 0 0 dziewięć 0,000 174 228 0,763
Data Czas Sprawdzać Zestawy Raport
1 2 3 4 5
3,09 14:15 Włochy Włochy 3: 0 Białoruś Białoruś 25:18 25:12 25:15 Raport
17:15 Czarnogóra Czarnogóra 0:3 Bułgaria Bułgaria 22:25 17:25 25:27 Raport
20:15 Czech Czech 3: 1 Słowenia Słowenia 26:24 25:18 14:25 25:19 Raport
4,09 16:00 Czarnogóra Czarnogóra 0:3 Słowenia Słowenia 17:25 16:25 16:25 Raport
19:00 Białoruś Białoruś 3: 1 Czech Czech 25:20 19:25 25:21 25:19 Raport
5.09 16:00 Czech Czech 2:3 Bułgaria Bułgaria 10:25 25:23 25:18 24:26 11:15 Raport
19:00 Włochy Włochy 3: 0 Czarnogóra Czarnogóra 25:17 25:20 26:24 Raport
6.09 15:45 Bułgaria Bułgaria 1:3 Włochy Włochy 19:25 18:25 25:17 12:25 Raport
19:00 Słowenia Słowenia 3: 0 Białoruś Białoruś 25:20 25:20 25:15 Raport
7.09 16:00 Słowenia Słowenia 0: 0 Bułgaria Bułgaria [ Raport]
19:00 Czarnogóra Czarnogóra 0: 0 Czech Czech [ Raport]
8.09 15:45 Włochy Włochy 0: 0 Słowenia Słowenia [ Raport]
19:00 Białoruś Białoruś 0: 0 Czarnogóra Czarnogóra [ Raport]
9.09 16:00 Bułgaria Bułgaria 0: 0 Białoruś Białoruś [ Raport]
19:00 Czech Czech 0: 0 Włochy Włochy [ Raport]

Grupa C

mecze Okulary Zestawy kulki
B (3:2) P (2:3) V NS P: P V NS P: P
1. Holandia Holandia trzydzieści) jedenaście) dziesięć jedenaście 4 2750 349 332 1,051
2. indyk indyk trzydzieści) dziesięć) dziewięć dziesięć 5 2000 374 336 1,113
3. Finlandia Finlandia 20) dziesięć) 6 7 4 1750 254 237 1,072
4. Rosja Rosja 2 (1) dziesięć) 5 7 6 1.167 294 272 1,081
5. Hiszpania Hiszpania dziesięć) trzydzieści) 3 4 dziesięć 0,400 322 348 0,925
6. Flaga Macedonii Północnej Macedonia Północna 0 (0) 4 (0) 0 2 12 0,167 282 350 0,806
Data Czas Sprawdzać Zestawy Raport
1 2 3 4 5
1,09 19:00 Finlandia Finlandia 3: 1 Flaga Macedonii Północnej Macedonia Północna 25:20 25:15 24:26 25:22 Raport
2,09 17:00 Rosja Rosja 1:3 indyk indyk 27:29 25:16 21:25 19:25 Raport
20:00 Holandia Holandia 3: 0 Hiszpania Hiszpania 25:23 26:24 25:22 Raport
3,09 17:00 indyk indyk 3: 1 Hiszpania Hiszpania 25:16 29:31 27:25 25:23 Raport
20:00 Holandia Holandia 3: 0 Flaga Macedonii Północnej Macedonia Północna 25:20 25:18 25:22 Raport
4,09 14:00 Hiszpania Hiszpania 0:3 Finlandia Finlandia 19:25 20:25 18:25 Raport
17:30 Holandia Holandia 2:3 Rosja Rosja 13:25 25:19 21:25 25:21 13:15 Raport
5.09 14:00 Macedonia Północna Flaga Macedonii Północnej 0:3 indyk indyk 22:25 12:25 15:25 Raport
17:30 Rosja Rosja 3: 1 Finlandia Finlandia 22:25 25:15 25:23 25:17 Raport
6.09 17:00 Macedonia Północna Flaga Macedonii Północnej 1:3 Hiszpania Hiszpania 23:25 25:21 28:30 15:25 Raport
20:00 indyk indyk 1:3 Holandia Holandia 25:22 25:27 25:27 23:25 Raport
7.09 17:00 Hiszpania Hiszpania 0: 0 Rosja Rosja [ Raport]
20:00 Finlandia Finlandia 0: 0 Holandia Holandia [ Raport]
8.09 17:00 Rosja Rosja 0: 0 Flaga Macedonii Północnej Macedonia Północna [ Raport]
20:00 Finlandia Finlandia 0: 0 indyk indyk [ Raport]

Grupa D

mecze Okulary Zestawy kulki
B (3:2) P (2:3) V NS P: P V NS P: P
1. Francja Francja trzydzieści) 0 (0) dziewięć dziewięć 1 9000 247 214 1.154
2. Niemcy Niemcy 20) dziesięć) 6 7 3 2333 248 204 1216
3. Łotwa Łotwa dziesięć) 2 (2) 5 7 7 1000 300 314 0,955
4. Słowacja Słowacja jedenaście) 2 (1) 3 5 osiem 0,625 259 281 0,922
5. Estonia Estonia jedenaście) 20) 2 4 osiem 0,500 259 263 0,985
6. Chorwacja Chorwacja jedenaście) 20) 2 3 osiem 0,375 229 266 0,861
Data Czas Sprawdzać Zestawy Raport
1 2 3 4 5
1,09 19:00 Estonia Estonia 1:3 Łotwa Łotwa 23:25 22:25 25:16 21:25 Raport
3,09 17:00 Chorwacja Chorwacja 0:3 Niemcy Niemcy 20:25 13:25 19:25 Raport
20:00 Francja Francja 3: 0 Słowacja Słowacja 25:22 25:20 25:19 Raport
4,09 16:00 Słowacja Słowacja 2:3 Estonia Estonia 27:25 25:22 18:25 14:25 13:15 Raport
19:00 Chorwacja Chorwacja 3: 2 Łotwa Łotwa 28:30 25:20 23:25 31:29 15:11 Raport
5.09 16:00 Estonia Estonia 0:3 Niemcy Niemcy 19:25 16:25 21:25 Raport
19:00 Francja Francja 3: 0 Chorwacja Chorwacja 25:15 25:16 26:24 Raport
6.09 17:00 Łotwa Łotwa 2:3 Słowacja Słowacja 18:25 25:23 25:13 19:25 7:15 Raport
20:00 Niemcy Niemcy 1:3 Francja Francja 29:31 25:15 22:25 22:25 Raport
7.09 17:00 Łotwa Латвия 0:0 Германия Германия [ Отчёт]
20:00 Хорватия Хорватия 0:0 Эстония Эстония [ Отчёт]
8.09 17:00 Словакия Словакия 0:0 Хорватия Хорватия [ Отчёт]
20:00 Франция Франция 0:0 Латвия Латвия [ Отчёт]
9.09 17:00 Германия Германия 0:0 Словакия Словакия [ Отчёт]
20:00 Эстония Эстония 0:0 Франция Франция [ Отчёт]

Плей-офф

1/8 финала Четвертьфиналы Полуфиналы Финал
11 сентября, Гданьск
A1 0
14 сентября, Гданьск
C4 0
0
11 сентября, Гданьск
0
C2 0
18 сентября, Катовице
A3 0
0
13 сентября, Острава
0
D1 0
15 сентября, Острава
B4 0
0
13 сентября, Острава
0
B2 0
19 сентября, Катовице
D3 0
0
12 сентября, Гданьск
0
C1 0
14 сентября, Гданьск
A4 0
0
12 сентября, Гданьск
0
A2 0
18 сентября, Катовице
C3 0
0
12 сентября, Острава
0 Третье место
B1 0
15 сентября, Острава 19 сентября, Катовице
D4 0
0 0
12 сентября, Острава
0 0
D2 0
B3 0

1/8 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
11.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
12.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
13.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

1/4 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
14.09 17:00 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
15.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

1/2 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
18.09 17:00 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

Матч за 3-е место

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.09 17:30 0:0 [ Отчёт]

Финал

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.09 20:30 0:0 [ Отчёт]

Призёры

Золото Серебро Бронза

Итоговое положение

Место Команда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

См. также

Ссылки